Konfiguracja

Top  Download  Previous  Next

Aby zarządzać zdarzeniami, należy wcześniej zapoznać się z koncepcją zdarzeń, która jest omówiona w rozdziale Pojęcia.

Przed rozpoczęciem konfiguracji alarmów należy wcześniej zdefiniować wszystkie zdarzenia, które chcemy monitorować. Program będzie monitorować wszystkie urządzenia ze zdefiniowanym konkretnym alarmem w celu wykrycia wystąpienia zdarzenia. Gdy zdarzenie zostanie wykryte, nVision wykonuje następujące operacje:

1.Inicjuje wszystkie alarmy bazujące na danym zdarzeniu. To pociąga za sobą wykonanie wszystkich akcji przypisanych danemu alarmowi. Należy pamiętać, że akcje, które mają być uruchomione po pewnym czasie, mogą nigdy nie zostać wykonane – taka sytuacja ma miejsce, gdy alarm zostanie zakończony przed jej wykonaniem. Akcje uruchamiane wraz z rozpoczęciem alarmu lub wraz z jego zakończeniem będą wykonane zawsze (chyba, że program został zamknięty).

2.Zdarzenie jest zapisane w dzienniku zdarzeń. To pozwala na przyszłą analizę wydajności urządzeń i sieci oraz pozwala przygotować raporty. Więcej informacji na temat przeglądania wygenerowanych alarmów znajduje się w rozdziale Dziennik zdarzeń.

Gdy problematyczna sytuacja się kończy, alarm także się kończy i uruchamiane są wszystkie akcje, skonfigurowane do wykonania po zakończeniu alarmu.

Ważność

Każde zdarzenie ma zdefiniowaną swoją ważność, która służy tylko do celów informacyjnych. Podczas notyfikacji zdarzenia, które miało miejsce, dostępna będzie także informacja o jego ważności, pozwalająca Ci reagować szybciej na bardziej istotne sytuacje.

Stan hosta

W przeciwieństwie do konkurencyjnych programów, stan urządzenia jest w nVision wartością wyliczaną, a nie zdefiniowaną na sztywno. Można więc definiować warunki, w jakich uznajemy dane urządzenie jako działające, niedziałające lub w stanie ostrzeżenia. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do rozdziału Stan urządzenia – koncepcje.