Ustawienia produktywności i kategorii

Top  Download  Previous  Next

Przechodząc do zakładki ustawienia w interfejsie webowym, mamy możliwość konfiguracji modułu SmartTime.

 

Konfiguracja w zakładce produktywność pozwala na określenie następujących parametrów:

Próg produktywności – wartość wyrażona w procentach (%) – wymagany dzienny próg produktywności. Jeżeli pracownik nie osiągnie skonfigurowanego w tym miejscu progu produktywności danego dnia, zostanie dodany do raportu, który może być wysłany do przełożonego pracownika. Opcja domyślnie włączona z wartością 40%.

Limit nieproduktywności – wartość wyrażona w minutach – określa dopuszczalny czas spędzony przez użytkowników w aplikacjach nieproduktywnych. Jeżeli pracownik przekroczy skonfigurowany w tym miejscu czas w aplikacjach nieproduktywnych w danym dniu, zostanie dodany do raportu, który może być wysłany do przełożonego pracownika. Taki użytkownik zostanie również wyróżniony w aplikacji. Opcja domyślnie włączona z wartością 60 minut.

Wysyłaj dzienny alarm – określa, czy ma zostać wysłany dzienny alarm do przełożonych bądź menadżerów. Alarm zostanie wysłany do każdego użytkownika. E-mail będzie zawierał informacje o pracownikach, którzy w dniu poprzednim nie osiągnęli wymaganego progu efektywności lub przekroczyli dopuszczalny czas nieproduktywny. Domyślnie wysyłanie alarmów jest włączone.

  E-mail jest wysyłany kolejnego dnia o godzinie 7:00.

Usuwanie starszych niż x dni – określa okres, przez jaki przechowywane są dane o produktywności pracowników. Czyszczenie odbywa się raz dziennie po północy. Domyślnie funkcja jest włączona i wartość jest ustawiona na 365 dni.

 

Każda z wymienionych opcji może być aktywna lub nieaktywna. Aby włączyć lub wyłączyć konkretną opcję, należy użyć przełącznika znajdującego się przy poszczególnych pozycjach.

productivitySettings

 

 

Zakładka kategorie pozwala na zdefiniowanie kategorii, do których mogą być przypisywane aplikacje.

categoriesSettings

 

Dodanie kategorii odbywa się poprzez kliknięcie  przycisku Dodaj kategorię. Następnie wymagane jest podanie nazwy kategorii i potwierdzenie wyboru.

Dodawanie aplikacji do kategorii zostało opisane w rozdziale Ustawienia aplikacji. Dzięki stworzeniu kategorii mamy możliwość dodatkowego grupowania aplikacji:

 

categoriesExample

W celu zmiany nazwy lub usunięcia kategorii należy najechać kursorem na wybraną kategorię i wybrać odpowiednią ikonę.

 

Uwaga! Po usunięciu pozycji z listy wszystkie aplikacje przypisane do tej kategorii nie będą już miały przypisanej kategorii.